V termínu od 29. do 31.3.2019 se uskutečnilo mapové soustředění SCD JO, tentokrát v kempu v Sedmihorkách, součástí soustředění byla i účast na sobotním závodě žebříčku JO.

V pátek 29. března se sjelo do kempu v Sedmihorkách 70 účastníků soustředění SCD Ještědské oblasti. Tréninky zahájil trénink s volným pořadím kontrol. Na mapě bylo 15 kontrol upravených jako obrázek kočičky a 15 kontrol jako prasátka. DH12 měli orazit 12 a 12 kontrol. DH14 14 a 14 kontrol (kočiček a prasátek). Trénink probíhal v areálu kempu Sedmihorky a nejbližším okolním lese.

Večeře byla v 19:00. Po večeři byla v klubovně teorie –vrstevnice, lidské pexeso a jiné. Ve 20:30 byl start nočního tréninku.

Večerka byla ve 22:00. Unavení školáci ji dodrželi.

V sobotu v 7:30 byla tradiční rozcvička. Výklus asi 1 km protažení, abeceda a výklus zpět. V 8:00 byla snídaně. Vráťa připravil moc užitečný trénink na azimuty po kempu. Děti jej zvládly před startem závodu. Dopolední program tvořil oblastní závod – Mistrovství Ještědské oblasti na middle. Shromaždiště bylo přímo v kempu. Ve 14:00 byl oběd a pak proběhlo vyhlášení OŽ. Do večeře se ještě běžel kompotech se startem v prostoru cíle OŽ. Po večeři byla beseda s Tomášem Dlabajou a miništafetky v areálu kempu.

V neděli 7:30 byla opět rozcvička. Pak se odešlo na štafety přímo před hrad Valdštejn. Statovalo 19 tříčlenných štafet. Odpoledne byla týmová hra. Soustředěním v Sedmihorkách jsem zahájili sérii mapověběžeckých soustředění v sezóně 201