Jak jste možná zaregistrovali, v letošním roce vzniklo TSM – tréninkové středisko mládeže v kat. DH16-20. Na jedné straně je to obdoba a doplněk dosavadního SCM (u nás v oblasti všechny akce probíhají souběžně), na druhé je to výběr dorostu (reprezentační družstvo v kategorii dorostu), protože příští rok již bude zrušen a nominace na Mistrovství Evropy dorostu bude probíhat z členů jednotlivých TSM.

V letošním roce byly do TSM zařazeny všichni áčkaři. Pro příští rok bude výběr sestaven na základě celostátního testování. TSM Ještědské oblasti bude testováno v sobotu 17. října 2015 v Praze. V případě závažných důvodů je možné testování absolvovat v pátek 16. října v Olomouci nebo v neděli 18. října 2015 v Hradci Králové. Nicméně zde již nejspíše nebude zajištěna společná doprava. Testování se bude skládat z testu 3 km na dráze, mapových a psychologických testů ad. Je velmi důležité, aby všichni přijeli na testování odpočatí. Přesný program testů také neznáme a bude upřesňován během září.

Testování je velmi důležité pro všechny. V první řadě pro všechny dorostence, kteří se chtějí zúčastnit akcí tzn. zrušeného výběru dorostu – člen daného TSM bude mít právo jezdit na celorepubliková soustředění. V druhé řadě čím více dorostenců a juniorů bude v daném (našem) TSM, získáme více finančních prostředků a budeme moct více přispět na dané akce. Počítá se, že v celé republice bude zhruba 120-150 členů TSM, v každém TSM pak 15-20 dorostenců a juniorů. Ostatní zájemci v oblasti, kteří mají zájem trénovat, zlepšovat se a být ve skvělé partě lidí, budou zařazeni do SCM Ještědské oblasti. Příští rok by měla být soustředění SCM a TSM společná, nicméně některá akce může být jen pro vybranou skupinu a členové TSM budou mít přednost (např. výjezd do zahraničí).

Důležitá informace pro všechny trenéry: zveme všechny trenéry, předsedy klubů a další zájemce na informační schůzku, která se uskuteční 4. října na OŽ TJN v Jablonci nad Nisou (patrně před vyhlášením výsledků), kde řekneme další informace o testování, zodpovíme na další dotazy a rozhodneme, zda se do Prahy objedná společná doprava (autobus).

Prosím o přihlášku nejlépe do konce září – na schůzku 4.10.2015 v Jablonci: http://1url.cz/8cPD; na testování 17.10.2015 v Praze: http://1url.cz/5cPC.