O víkendu 30.-31. 5. vyrazila auty výprava 35 žáků JEO na Vyzývací pohár do Kroučové u Rakovníka.

Sobotní závod byl pro naši oblast mistrovstvím štafet. V kategorii D12 se oblastními mistryněmi stala děvčata z TJN – E. Vitebská, V. Mrkvičková, N. Zaňková. Druhou příčku obsadila štafeta STB – M. Kubecová, A. Jakoubková, T. Průšková. V kategorii H12 zvítězilo trio TJN – L. Vitebský, M. Tkáč, V. Dejnožka. Především výborné výkony Matěje a Vojty přispěly k úspěchu Jablonečáků. V H14 zvítězili borci z TJN – O. Budský, M. Růta, M. Rokos. Výkon Ondry na 1. úseku byl skvělý. V D14 zvítězila děvčata z TJN – A. Rýdlová, M. Rýdlová, M. Šklíbová. Je vidět, že tréninková skupina Magdy Rýdlové je bezkonkurenční. Magdo, děkujeme!!! Bronzové 2. místo patřilo sestavě VLI – E. Martanová, L. Martanová, M. Podrábská.

V odpoledním sprintu v Žatci na nenáročných tratích zabodovaly Elin (10.) a Lea (7.) Martanovi. Výborně běžel Matěj Tkáč (9.) v H12. V každé kategorii žáků startovalo přes 74 dětí. Pochvalu zaslouží i 14. Bětka Podrábská v D12, 17. Adéla Rýdlová v D14 a 20. David Šmol v H14.

V nedělním závodě jsme již nasadili nejsilnější sestavy štafet. Nejvíce rovinaté jednoduché tratě sedly děvčatům v D14. A. Rýdlová, L. Linková, K. Dolejší obsadily 5. místo; 7. místo vybojovaly M. Rýdlová, Lucka Nedomlelová, M. Šklíbová. V H12 L. Vitebský, M. Tkáč a V. Dejnožka bojovali o medaili. Nakonec doběhli 6. V H14 trio O. Budský, P. Synek a D. Šmol doběhli 8. Vyzývací pohár vyhráli o parník Východočeši. Ještědská oblast obsadila 7. místo a s přehledem porazila Jihomoravskou oblast. Děkuji všem reprezentantům JEO za výborné výkony a slušné chování. Děkuji ochotným řidičům za pomoc s dopravou. A především děkuji všem trenérům v oddílech, kteří s námi poslali své svěřence a každý týden se jim poctivě věnují na trénincích. Díky!!!

Mery