Od 14. – 19. 6. se konala v Plzni Letní olympiáda dětí a mládeže. Již potřetí byl do programu olympiády zařazen i orientační běh. Liberecký kraj reprezentovala čtveřice žáků – Tereza Chrástová DM, Petr Synek HM, Markéta Pavlíková DS a Dan Pavlovec HS.

V úvodním závodě získala první medaili pro orientačního běžce na ODM Tereza Chrástová (SK Studenec). Na krátké trati zaostala 55 vteřin za vítězkou a obsadila 3. místo. Tratě middlu byly velmi mapově náročné. Smíšené sprintové štafety v Borském parku sedly nejvíce mladší dvojici DHM Tereze Chrástové a Petru Synkovi (OK Doksy). Od prvních metrů po startu se dvojice pohybovala na předních místech. Po výborném finiši Petra si z Plzně odvážejí zlato. Starší dvojice Markéta Pavlíková (OK Chrastava) a Dan Pavlovec (TJ Jiskra Nový Bor) DHS obsadila 4. místo. V závěrečném závodě ve sprintu jsme se radovali dvakrát. Terka si doběhla pro další bronzovou medaili a Dan skončil druhý.

Letošní olympiáda dětí a mládeže byla pro orientační běžce z Libereckého kraje velmi úspěšná. Především výkony Terky Chrástové byly po zásluze odměněny 3 medailemi (1 x zlato a 2 x bronz).

Fotky ze XIII. Letní ODM naleznete ve fotogalerii na Rajčeti a fotogalerii na G+ (LTP).