Jarní alias Prasečí soustředění TSM a SCM JO 17. – 19. 3. 2023

Za základnu letošního jarního soustředění jsme zvolili Rekreační zařízení Krasnice, které se nachází přímo na mapě. Panovalo krásné slunné počasí, ideální teploty, jaro bylo cítit ve vzduchu a v ohradě za ubytkem se proháněla malá kůzlata René a Viktor, kozel Cappuccino a František, koza Anežka, jehňátka a ovečky Borůvka a Čučoriedka. Kousek od ubytka byl rybník, který samozřejmě sváděl naše mladé otužilce k prvním koupačkám.

V pátek po příjezdu jsme se vrhli rovnou na večeři, aby nám stihlo slehnout před nočákem. Do startu zbývala zhruba hodina a půl, během níž nás Běloch naučil nahrávat GPS záznamy na 3DreRun, třeba i přes aplikaci Strava, která dnes vládne sportovnímu světu. Kaškys tomuto trendu dlouho odolávala. 17. 3. v 19:08 ale podlehla a Stravu si nainstalovala. Žádosti nových přátel však nadále směle ignoruje. Teď už jen zpracovat Honzíka… Před nočákem byla cítit ve vzduchu nervozita, a to jsme ještě ani netušili, kolik prasat se s námi bude chtít v lese proběhnout. Nicméně všichni trénink dlouhý 4 – 5,9 km úspěšně a ve zdraví dokončili. Zážitky ze setkání s prasaty byly silné, a tak si měli svěřenci o čem povídat do pozdních nočních hodin.

GPS nočák

V sobotu ráno jsme se vydali na dopolední trénink do cca 20 minut jízdy vzdáleného Semína, kde nás čekal trénink zaměřený hlavně na směry a práci s buzolou. Vesko, Matějíček a Běloch vyrazili do lesa stínovat, aby poté pomohli svěřencům lépe analyzovat jejich mapové dovednosti. Odpolední middle se běžel na krabičky. Kategorie DH18, 20 to měly o něco těžší, poněvadž dostaly mapy bez cest. Výsledky najdete v odkazu níže. Po večeři proběhly rozbory nočáku a middlu a hned na to následovala mapová příprava nedělního tréninku. Svěřenci dostali klasickou mapu se svojí tratí a bílý papír s totožnou tratí a popisy. Úkol zněl jasně: „Zakreslete si vhodné záchytné body, podle kterých zítra poběžíte. Zvolte pouze ty důležité. Pozor, ať jich není málo nebo naopak moc.“ Každému tento úkol trval různě dlouho. Někdo byl hotový za 15-20 minut, někdo tomu věnoval i celou hodinu. Důkladné zakreslení výrazných záchytných bodů se těm trpělivějším druhý den vyplatilo.

GPS směry
GPS middle
Výsledky middle

V neděli ráno, podle startovky, vyráželi svěřenci do lesa otestovat své sobotní výtvory. Měli v mapníku i mapu plnou, tu však směli použít jen v případě krajní nouze. Nutno podotknout, že někteří ji ani nevytáhli. Počasí nám celou dobu přálo, a tak i přes účast velkého počtu divokých prasat, nemyslím svěřence, jsme všichni ze soustředění odjížděli zdraví, natěšení na novou orienťáckou sezónu a posílení o další naběhané kilometry na mapě.

GPS záchytné body

Fotogalerie od Katky Kaškové

Za trenéry SCM a TSM JO

Pája