Na začátku března proběhlo soustředění TSM&SCM v okolí Hradce Králové. Zázemí poskytnuté Táborem v Bělči umožnilo všem účastníkům vybíhat na tratě přímo z ubytování. V pátek ihned po příjezdu proběhl trénink lehká/těžká zaměřený na přesné dohledávky, změnu směrů načež trénink přešel na NOB. Večerní přednáška seznámila posluchače s chystanými akcemi TSM, taktéž s chystanými akcemi MČR pro rok 2k22 a se změnami spojenými s novým mapovým klíčem.

Okolí Middlu

Sobotní dopoledne bylo zahájeno Middlem (GPS zde) v blízkosti HK. Rychlý terén prověřil běžce v pozornosti, a mapování ve vyšší rychlosti dokázalo s některými zamávat. Před obědový čas byl vyplněn plavbou na kánoích a šlapadlech v těsné blízkosti ubytování. Odpolední trénink byl situován do městské zástavby na okraji HK. Účastníci poměřili své síly na sprintové tratě. Trénink si vyžadoval čtení detailů, dbání na nepřekročení zakázaných prostor, povinné průběhy a čtení popisů kontrol. Náročnost sprintu pak podtrhla výměna (otočení) mapy v polovině tratě.

Start sprintu v místním parku

Večerní přednáška byla zaměřena na rozbor sobotního middlu a detailnější analýzu postupů sobotního sprintu. Zároveň proběhla příprava na nedělní trénink záchytných bodů. Po teoretické přednášce si všichni účastníci si do slepé mapy zakreslili záchytné body a konzultovali je s trenéry a kolegy.

V neděli ráno se běžci vydali se startem z ubytování na trať dle jejich zakreslené mapy. Převážná většina se s tratí i vlastnoručně vytvořeným mapovým podkladem poprala na výbornou.

Fotogalerie : FOTO JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ TSM JO

Mapa sprintu