V sobotu 13. 9. uspořádal oddíl TJ Slavia Hradec Králové Český pohár štafet. Závody se konaly v Šárovcově Lhotě poblíž Lázní Bělohrad. Ještědskou oblast reprezentovalo 15 štafet. Umístění na stupních vítězů v kategorii D14 vybojovala štafeta ve složení Áďa Rýdlová, Káťa Dolejší a Markéta Pavlíková. Na prvním úseku Áďa držela krok s nejlepšími a předávala Kátě na 6.místě. Ta v lese nedělala velké chyby a štafetu posunula už na 4. místo. Ztráta na vedoucí štafetu byla 2 a půl minuty. Na posledním úseku se pořadí hodně změnilo. Finišmanka Markéta stahovala ztrátu na čelo závodu. Nakonec si štafeta zaslouženě doběhla pro třetí místo.

Ostatním štafetám se na bednu probojovat nepodařilo, ale za zmínku stojí 4. a 5.místo v kategorii DH12 a 7. místo v kategorii H14. V první desítce byly ještě 3 štafety Ještědské oblasti.

Závod zkomplikoval roj agresivních sršňů u první kontroly. Všem z naší výpravy se naštěstí sršně vyhnuly.

Nedělní mistrovství České republiky smíšených sprintových štafet (čtyřčlenné štafety s pořadím úseků DHDH) připravil opět oddíl z Hradce Králové. Byl to vůbec první závod v této disciplíně OB na území ČR. Centrem celého dění se stal stadion ve Smiřicích. Volné dopoledne využila většina SCM ke sledování napínavých závodů dorostu a dospělých.

Ve 13:50 na nás také konečně přišla řada. Na start se postavilo 11 štafet JEO. Všichni byli natěšení a zároveň nervózní. Za necelých 45 minut ale ze všech stres opadnul, protože A-štafeta ve složení Markéta Pavlíková, Pepa Němeček, Káťa Dolejší a Péťa Melichar si doběhla pro stříbro. Markéta po dlouhé době rozbíhala a vůbec si nevedla špatně. Na svém úseku ztratila jen 12 vteřin, což znamenalo 4. místo. Pepa potvrdil svou fyzickou i mapovou připravenost. Štafetu dotáhl na 2. místo se ztrátou pouhých 4 sekund. Káťa na trati nezaváhala a předávala také jako druhá, 14 vteřin za první. Péťa před sebe už nikoho nepustil, a tak si po výborně odvedené práci na trati mohl vychutnat závěrečný průběh arénou. Všichni odvedli maximum a úspěchu si velmi váží.

Umístění v TOP 10 zaujmuly ještě další 2 štafety JEO.

Momentálně se výběr JEO připravuje na MČR oblastních výběrů, které se bude konat ve Starém Plzenci začátkem října. Naše oblast bude obhajovat 3. místo z loňského šampionátu. Letošní výsledky přinášejí zatím radost, snad bude i zmiňované mistrovství plné úsměvů pro Ještědskou oblast.

Fotky z ČP štafet jsou k dispozici ve fotogalerii.

Autorka článku: Markéta Pavlíková