V termínu 19.-21.1.2024 proběhlo premiérové zimní soustředění v Polubném v Jizerských horách. Lepší počasí jsme si přát nemohli. Sněhu dostatek, sluncem zalité Jizerky, teploty pod nulou a výborně upravené stopy nás provázely po celý pobyt. Byli jsme ubytovaní v penzionu přímo v centru Polubného a stopy směrem na Jizerku i do Kořenova začínaly hned u chaty.

V pátek před večeří se šel někdo vyklusat, jiní otestovali kvalitu stop. Obědy a večeře nám dováželi ve várnicích, a tak si trenéři podle přidělených instrukcí vyzkoušeli výdej a obsluhu hladových svěřenců. Porce jsme trefovali a hlady určitě nikdo netrpěl. Dokonce zbývalo i na přidání či druhý den. Večer proběhla přednáška o mazání lyží a poté zábavné kvízové úkoly týkající se zimních sportů a Jizerských hor.

Po snídani ve vlastní režii jsme se rozdělili do tří skupin a vyrazili vyzkoušet nově projeté stopy. Kluci se otáčeli na Předělu, další skupiny na Smědavě a u Bunkru. Super počasí přilákalo spoustu lyžařů, takže to v Jizerkách chvílemi vypadalo jak na Václaváku.

Odpoledne jsme se vydali ke kapličce v Kořenově, kde jsme trénovali rovnováhu, bruslení a nakonec si zahráli na louce na mrazíka. Někteří toho měli ještě málo, a tak zamířili na Framberku. Z poklidné vyjížďky se záhy stal kvalitní tempáč. Před večeří někdo využil i saunu. Po výborných špagetách jsme mezi sebou přivítali Ňufa (Honzu Petrželu) a vyslechli si jeho zkušenosti s lyžováním, dozvěděli se spoustu cenných rad ohledně trénování a otevřeli i téma dopingu.

Nedělní dopoledne patřilo závodu dvojic. Mapa s kontrolami pro každého, pití, sušenka a tři-dva-jedna start. Limit tří hodin na začátku děsil, ale nakonec někomu ani nestačil. Naježděné kilometry rychle přibývaly, GPS zaznamenávaly průjezdy kontrolami a síly ubývaly. Každopádně si to všichni v krásném počasí užili. Nejrychlejší dvojice najela čtyřicet kilometrů.

Pak už jen nezbytný úklid, balení věcí a první zimní soustředění zůstane už jen v našich vzpomínkách.

Díky všem a těšíme se na Vás na dalších akcích SCM/TSM JO.

Trenéři 🙂

fotky od Káti