V sobotu 10. 10. v 7:00 vyjel z Jablonce dvoupatrový autobus se žáky, dorostenci, dospělými a veterány z Ještědské oblasti do Vracova. Své spoluběžce jsme nabírali v Liberci, Turnově a Mladé Boleslavi. S jednou zastávkou jsme do místa závodů dorazili kolem 13:00. Start žákovských kategorií a všech ostatních krom dospělých byl až 14:30. Sobotní otevřený závod štafet se našim žákům velmi vydařil. V D14 jsme obsadili první dvě místa: 1. Adéla Rydlová, Anička Mašínová a Kačka Dolejší, 2. Majda Rydlová, Míša Šklíbová a Nina Jeřábková. Naši vítěznou a stříbrnou štafetu dělilo jen 10 vteřin. Úžasné. V H14 si trio Ondra Budský, David Šmol a Martin Adamec doběhlo pro bronz. Kluci DH12 – Lukáš Vitebský, Vojta Dejnožka a Matěj Tkáč – skončili čtvrtí, 29 vteřin od medaile. Vyhlášení bylo pro nás velmi příjemnou záležitostí.

Po vyhlášení jsme se přesunuli pěšky na večeři. Poté nás autobus odvezl do Bzence – Přívozu do tělocvičny. Večerní porada, zasloužené občerstvení trenérů a šlo se spát. Nálada v týmu byla skvělá.

2015 družstva Vracov_02

Nedělní ráno bylo rychlé. Vstávání po 6:00. 6:30 nakládání věcí. Bylo potřeba systematicky třídit zavazadla do kufru, protože nás jelo 59 a vykládali jsme se ve 4 městech. Díky oběma Jirkům a Ivanovi šlo vše hladce. Pak snídaně ve Vracově. A začalo to – prezentace, rozdávání čísel a porada. Hlavní taktické a technické rady dávala Magda. První úseky se připravují na svůj start. Bůďa i Boxer si věří a jsou v pohodě. Závod se vyvíjel nad očekávání hladce. Ondra přibíhá první. Adélka v pohodě drží kontakt s první skupinou. Matěj se toho nebojí a šlape do toho na plné pecky a dostává náš A tým opět do vedení. Do lesa vbíhá Bětka. Vrací se druhá. Eliška drží umístění hned za Východočechama. Předává Kačce a ta po bezchybném výkonu stahuje asi něco přes 2 minuty na vedoucí tým. Střela jménem Martin Adamec vlítá do dun a nastává čekání. Pro nás končí velmi velmi příjemně, máme stříbro. Hurááááááá. A začínají oslavy. Svařák, čaj, koláčky. Je to skvělý pocit patřit mezi favority a potvrdit to útokem na Východočechy. Bylo to nádherné.

Děkuji všem členům všech pěti družstev Ještědské oblasti za jejich výkony. Byli jsme vidět, byli jsme slyšet a byli jsme na bedně. Všechny naše týmy bojovali naplno. MČR žákovských družstev ve Vracově bylo určitě nejúspěšnějším pro JO. Ani vzdálenost 380 km nás neodradila, abychom jeli s pěti týmy bojovat o medaile. Bylo vidět, že jste do Vracova přijeli výborně fyzicky připraveni. Výkony některých na diváckém úseku nebo na doběhu byli fantastické. Mapová příprava byla zaměřena na azimuty a odhad vzdálenosti. To vše se v dunách hodilo. Díky Magdo. Všimli jste si, že v týmu A bylo 6 členů z Jablonce. K nim se donominovala jasně Kačka a Bětka

Kačka Dolejší stála za poslední čtyři roky vždy na stupních vítězů s týmem Ještědské oblasti. Má ve sbírce 2., 3., 3. a 2. místo. Je to hvězda. Na své první MČR žákovských družstev jela jako desetiletá a vzpomínám si, že ji strašně mrzelo, když v roce 2011 naběhla na oblouk na shromaždišti místo na kontrolu v lese. Řekla jsem jí, že sbírá zkušenosti a příště tu chybu už neudělá a poběží určitě s týmem pro medaili. Kačka byla vždy oporou týmu Ještědské oblasti. Je to výborná orienťačka. Přeji Káťě a nejen jí, přeji všem žákům, kteří odchází do dorostu (Ondra Budský, Martin Adamec, Adéla Rydlová, Kuba Bílý, Kačka Dolejší, David Šmol, Anička Mašínová, Jirka Bek, Nina Jeřábková, Vojta Zabořil, Jára Hořák, Pavel Vávra, Michal Rokos a další), aby navázali na své úspěchy v žákovských kategoriích. Aby se jim dařilo i ve studium a byli spokojení.

Děkuji celému týmů trenérů žáků JO – Magdě Rýdlové, Jirkovi Dejnožkovi, Aleši Bednaříkovi, Daniele Bednaříkové, Milošovi Eiseltovi.

Mery