O víkendu 8. a 9. října se v Dolní Prysku u Nového Boru konalo Mistrovství České republiky žákovských štafet. V sobotním závodě štafet Ještědská oblast získala dvě medaile. V kategorii DH12 kluci: Vojta Zabořil, Kuba Peterka a Matěj Tkáč získali stříbro. Děvčata v D14 doběhla třetí v sestavě: Majda Rýdlová, Lucka Nedomlelová a Elin Martanová. Do sobotního závodu nastoupilo 19 štafet složených z žáků z Ještědské oblasti.

V nedělním závodě žákovských družstev nejvyšší stupínek obsadilo družstvo ve složení: Kryštof Hájek, Jan Pekařová, Vilém Bednařík, Kristýna Matyášová, Jana Marková, Ondra Zabořil, Lucie Nedomlelová a Vojta Dejnožka. Finišmen Vojta doběhl do cíle na krásném 6. místě. Náš tým složený z těch nejlepších v letošní sezóně bojoval statečně až do posledních metrů. Děkuji Lukášovi Vitebskému, Majdě Rýdlové, Kubovi Peterkovi, Bětce Podrábské, Lee Martanové, Matějovi Tkáčovi, Elin Martanové a Petrovi Synkovi za poctivou přípravu na tento závod. Pro mě jste zlatí.

Děkuji všem žákům, kteří nastoupili o víkendu 8. a 9. října v barvách Ještědské oblasti. Můžeme být hrdí na kvalitní trenéry, kteří v oddílech pracují s těmi nejmladšími orienťáky. Děkuji vám všem, kteří každý týden připravujete tréninky. Staráte se o žáky Ještědské oblasti skoro každý den. Je pak radost vybírat z tak šikovných dětí ty, kteří nás budou reprezentovat.

Po celý rok jsme vozili ze žákovských štafet medaile. Tým žáků JEO je velmi semknutý a schopný konkurovat všem oblastem.

Děkuji všem trenérů, kteří se podílejí na realizaci soustředění pro žáky Ještědské oblasti. Bez Jirky Dejnožky, Honzy Štembery, Honzy Pecky, Miloše Eiselta, a taky Béďi Bednaříka, Magdy Rýdlové, Miloše Průchy, Honzy Balogha, Vráti Lamače, Blanky Dejnožkové, Ivy Kočíbové, Radky Mairichové a dalších a podpory oddílů TJN, VLI a TUR (děkuji za použitý materiál) bychom tak dobří nebyli. Díky všem!

A taky děkuji kamarádce Majdě ze Skaly, která mi velmi pomáhá a vždy drží při nás.

Přeji hodně úspěchů v orienťáku i ve studiu těm, kteří odchází do dorostu.

Mery

Fotky ze závodů