O víkendu 25.-26.5.2014 uspořádal oddíl OK Lokomotiva Pardubice poblíž obce Mikuleč u České Třebové štafetové klání Český pohár štafet a Vyzývací pohár žactva. Pro dopravu účastníků byla použita tradiční auta, ale také dvoupatrový autobus vypravený na trase Liberec – Jablonec nad Nisou – Turnov – Mikuleč (– Česká Třebová a zpět). Již v autobuse nafasovali žáci nové čelenky SCM JO, které se při závodech všem hodili.

Shromaždiště se rozkládalo na promáčené louce a pro sobotní závody bylo asi o kilometr jinde, než pro nedělní závod, takže se musely oddílové stany, použité jako zázemí závodníků, vždy ráno vybalit, a odpoledne sbalit. V sobotním závodě startovalo za JO 13 štafet, z nichž obsadila v H14 1. místo štafeta ve složení Pavlovec, Melichar, Mareš, 5. místo Adamec, Budský, Němeček, a 7. místo Bradáč, Bílý, Šmol, v H12 7. místo Paroulek, Tkáč, Dejnožka a v D14 7. místo Rýdlová, Riby, Dolejší.

Odpoledne po závodě jsme se přesunuli do České Třebové, kde jsme měli být ubytováni ve školní třídě v místním učilišti. Zde nastal drobný zmatek, a tak jsme nakonec obsadili sál kulturní místnosti. V podvečer většina účastníků absolvovala Český pohár, INOV-8 CUP ve sprintu. Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí zde.

V nedělním štafetovém závodě úspěšně reprezentovali v H12 a obsadili 5. místo Paroulek, Tkáč, Dejnožka a v H14 – 4. místo Pavlovec, Melichar, Mareš.

J. Dejnožka