Druhý červnový víkend absolvovalo TSM a SCM JO soustředění na Jablonecku.
Program začal v pátek odpoledne testováním na dráze na jablonecké Střelnici (výsledky zde), následně se většina přesunula na regenerační fázi do plaveckého bazénu. Poté jsme se přesunuli na naší víkendovou základnu, chatu Barborka v Horním Maxově. Večer (až po 22 hod) Picánek přednášel pár informací o MČR na KT (přednáška ke stažení zde), které nás čeká za 14 dní a důležité pokyny k zítřejším tréninkům.
V sobotu dopoledne byl připraven mapově velmi obtížný middle, téměř všichni dělali chyby. Běžel se na nejzelenější a nejkamenitější části mapy Bramberk, která při závodech tolik není využívaná. Na obranu svěřenců je třeba brát fakt, že v některých místech porosty už úplně neseděly. Nicméně přesto je mapa stále velice kvalitní.
3DReRun: H20, H16, D20, D16. Výsledky:zde.

Po výborném obědě na Barborce jsme šli „štafety přes cestu“. Trénink, který byl hojně využíván dříve na repre akcích i SCM soustředěních, nicméně už dlouho u nás neproběhl. Krátké rychlé mapové úseky v náročném kamenitém terénu byly střídány klusem po cestě. V semifinále startovaly dvojice po 2´, do finále se šlo handicapovým startem. Velice napínavý souboj, který nakonec vyhrály dvojice Dáda-Daník a Číba-Budská.
Mapy: semifinále, finále. Výsledky: Celkové (sem+fin).
Po tréninku jsme (bohužel) poprvé vyzkoušeli naší novou velkou SCM lékarnu, primář Číba a sestřička Picánek měli v ordinaci 4 7 případyů. Naštěstí snad nic vážného.
Několik závodníků absolvovalo v nočních hodinách i NOB na mírně upravené mapě.

Nedělní program zakončil závod v okrajové části Jablonce nad Nisou, v osadě Milíře. Tatran Jablonec zde uspořádal OM na klasické trati.