V pátek odpoledne jsme se sešli na penzionu Brada u Jičína, kde se uskutečnilo soustředění žáků SCM JO, kterých se tentokrát sešlo 40, a o které se starali trenéři Mery Pordrábská, Jirka Dejnožka, Miloš Eiselt, Honza Štembera a Honza Pecka.
Soustředění začalo middlem, který byl zaměřen na znalost piktogramů a značek v popiskách, což některým z nás dělalo potíže. Po večeři, když se setmělo, tak se uskutečnil nočák. Ti menší šli po skupinkách a většina starších šla sama.

Druhý den ráno byla rozcvička, při které jsme si krásně protáhli tělo. Po snídani jsme se vydali na vyřazovací okruhy, které začaly kvalifikací, a poté následovali vyřazovací boje. Poté byl čas na oběd a po něm štafety. Všechny štafety doběhly dobře, až na jednu, která diskla. Po večeři následovaly noční štafety, které se podařilo zdárně dokončit všem štafetám.

V neděli ráno byla opět rozcvička, snídaně a následoval srdcový trénink. Kontroly byly umístěny v oblastech ve tvaru srdce a v každém srdci něco chybělo (vrstevnice, cesty, porosty, kameny atd.). Po obědě následovala týmová hra, ve které bylo za úkol kostkou hodit 2x 6 za sebou, poté jsme si mohli zakreslit z mapy, která byla venku, do našich map kontroly a vydat se do lesa. Na každé kontrole byl kus další mapy, kterou jsme si vzali s sebou. Když všichni z týmu přinesli svůj kus mapy, složila se z nich mapa, na které bylo dalších 5 kontrol, každý z nás doběhl na jednu kontrolu, na které bylo písmeno, z nichž jsme poskládali slovo „HRNEK“. Po doběhu jsme si už bohužel museli dobalit, rozloučit se a odjet domů.

Petr Synek, doplnil Vojta Dejnožka

Výsledky jednotlivých tréninků: