Jako každým rokem, jsme se v hojném počtu 51 žáků Ještědské oblasti setkali na soustředění v MUHU. Protože předčasně roztál sníh, soustředění nebylo na běžkách, ale bez běžek. Přijeli jsme kolem půl páté. Vybalili jsme si a hned jsme šli na trénink. Trénink spočíval v tom, že jsme na mapě měli označenou oblast, ve které jsme hledali červené fáborky na srázcích (výsledky). K večeři jsme měli rizoto s kečupem, nebo sýrem. Po večeři jsme vyplňovali orienťácké testy (posedy) a pak jsme běželi noční orientační běh. Start byl v 21:00. Tento závod byl poměrně krátký, takže mladší závodníci šli spát brzy.

V sobotu jsme měli tři tréninky a rozcvičku. Na rozcvičku jsme šli v 7:30 a na rozcvičce jsme se rozběhali, rozcvičili a pak běželi na snídani. K snídani byly tradičně švédské stoly. Po snídani bylo vyhlášení výsledků z pátku. První sobotní trénink byl tzv. pětilístek. Na mapě bylo vyznačeno pět lístků. Jeden byl pouze s cestami, druhý byl bez cest, třetí pouze s porosty, čtvrtý vrstevnice a kameny a pátý byl zrušen. Celkově bylo šestnáct kontrol (výsledky motýlek). Menší děti měly svou trať (výsledky menší). Poté jsme šli na oběd. K obědu bylo knedlo vepřo zelo. Po obědě jsme si rozlosovali štafety a měli jsme odpolední klid. Odpolední klid skončil a tak jsme se převlékli a šli na další trénink (byly to štafety). Celkově bylo 14 tříčlenných štafet. Štafety byly napínavé až do konce (výsledky, úseky). Největší úspěch byl, že žádná štafeta nebyla diskvalifikována. Po štafetách byla večeře. K večeři byly všechny druhy masa, každý si mohl dát, co chtěl. Poté jsme se připravovali na krátké noční sprintové štafetky (výsledky). Po skončení jsme se osprchovali a šli spát.

Budíček byl v 7:30. Ale protože pršelo, tak jsme mohli spát dál až do snídaně. Poté jsme měli poznávání orientačních značek. Dále jsme se dívali na videa o nejlepších orientačních běžcích světa. V 10:50 byl start závodu, ve kterém jsme měli nevyplněná kolečka, ve kterých byly kontroly (výsledky). Nejmladší závodníci měli vnitřní závody v hledání kontrol po celé budově. K obědu byl výborný kuřecí řízek. Po obědě jsme měli různé hry, které nám všem pomáhali lépe porozumět mapě. Nakonec jsme si zabalili věci, uklidili pokoje a jeli domů. Moc děkujeme trenérům Mery Podrábské, Jirkovi Dejnožkovi, Markovi Šestákovi, Honzovi Peckovi, Honzovi Baloghovi, Radce Mairichové, Blance Dejnožkové a docházející Ivě Kočíbové za jejich trpělivost a za to, že nás naučili spoustu dalších věcí. 🙂

Fotky ze soustředění

Napsali: Matěj Tkáč, Vojta Dejnožka, Kryštof Hájek.