Článek od Filipa Ribyho:

V pátek 9.3.  žáci  z JO přijeli do Troskovic na první letošní soustředění. Všichni se již ubytovali a spěchali do lesa. My z Teplic to máme trochu dál, tak jsme byli rádi, že jsme stihli trénink ještě docela za světla. Prvním tréninkem byla krátká a po večeři ještě noční závod. Na mapový start jsme museli běžet okolo Trosek, v lese nás čekaly jen dvě kontroly.

V sobotu ráno jsme s klukama trochu zaspali rozcvičku (v pokoji nás bylo 9 a byla tam ohromná legrace), a tak jsme museli  dřepovat. Po vydatné snídani jsme měli mapový trénink  (zapomněl jsem,  jak se jmenoval a mapu jsem při něm dost zničil).

Po obědě pro nás trenéři připravili čtyřčlenné štafety, kde první úsek běžely „desítky“, dva úseky „dvanáctky“ a poslední „čtrnáctky“. Po večeři jsme ještě zvládli různé testy, cvičení – porozumění vrstevnicím.  A pak znovu do tmy, tentokrát to byly noční miništafety – paměťák.  Kontroly byly rozmístěny v areálu a jeho blízkosti. Každý člen běžel dva úseky, nejdříve si na mapě musel zjistit, kde kontroly leží a pak mohl vyběhnout.

V neděli dopoledne jsme měli připravený scorelauf – volné pořadí kontrol, kdo na kontrolu přiběhl jako první, získal nejvyšší počet bodů. Časový limit byl 1 hodina. Posledním tréninkem byla týmová hra. Dostali jsme kousky mapy, které jsme museli složit. V každém týmu bylo 7 členů a každý běžel  pro jedno písmeno.  Ze sedmi písmen jsme pak skládali křížovku – CIPÍSEK.

Rychle zabalit a hurá domů.

Nejvíc se mi líbily noční miništafety a týmová hra.

Tak zase příště, tentokrát na Muhu.

 

Článek od Adélky Savrukové:

Na úžasné soustředění v Troskovicích jsme přijížděli v pátek 9.3.2018 mezi 16:00 až 16:30. Byli jsme ubytovaní v hotelu Trosky pod Troskami s plnou penzí. První trénink se zahájil v 17:00, byl to middle kolem Trosek. Trénink byl skoro u všech první v sezóně tak byl jen tak na zahřátí sice byl na čas, ale ten čas nebyl tak důležitý jak na přesnou mapu. Ale přesto to bylo náročné.                                                                                                                 

Když jsme se unavení vrátili z tréningu tak jsme chvíli byli na pokoji a pak jsme šli na výbornou večeři měli jsme těstoviny s omáčkou a masem. Po večeři se vyhlašoval middle a pak jsme probírali teorii a dělali cvičení na pracovních listech a kdo to měl dobře dostal sladkou odměnu.

A hurá na nočák! Ten byl taky hodně lehký měli jsme pouze dvě kontroli. Ale byl fajn.                                                                        A pak hurá do postele.

TEN DEN SE MI MOC LÍBIL                                                        

 

Článek od Honzy Pokorného:

V sobotu ráno jsme po rozcvičce šli na snídani a poté jsme dostali za úkol vyrobit z papírů a pro-

vázků mapu. Poté jsme šli na trénink ,,start prvních úseků‘‘, při kterém jsme si vyzkoušeli jaké to je rozbíhat štafetu. Pak jsme se vrátili na ubytování, kde nás čekal výborný oběd. Po obědě jsme měli polední klid a pak jsme šli na štafety. Ty byly v jiné části lesa než ve které jsme běželi předchozí tréninky. Jako první svůj úsek odběhli děti z desítkových kategorií, po nich dva úseky dvanáctek a finišovaly čtrnáctky. Když poslední úseky doběhly závod, vrátili jsme se do hotelu a dali si večeři.

Po večeři jsme si poslechli přednášku od Miloše o novém mapovém klíči, tak snad se teď při závodech nebudeme divit těm novým značkám. Nakonec jsme šli ještě ven zaběhnout si miništafetky a pak už jsme šli spát, abychom byli odpočatí na další den. Výsledky z tréninků budou jinde na stránkách SCM.

 

Článek od Báry Lamačové:

V neděli 11.března zbyl už jen poslední den a my se začali smiřovat s tím, že jedeme domů a potom také do školy. Dnes nás čekal scorelauf a týmová hra. Scorelauf byl v jiné části Troskovic než ostatní tréninky. Bylo zde umístěno 38 kontrol! Kdo přiběhl jako první získal nejvíce bodů a naopak kdo přiběhl jako poslední dostal pouhý bod. Pak jako každý jiný den jsme šli na oběd, byl kuřecí plátek a bramborová kaše, mňam. Potom následovala týmová hra, která spočívala ve složení mapy a následném překreslení kontrol. Každý z týmu se měl vydat na jednu kontrolu, NIKDO nesměl zůstat v hotelu a  všichni se měli zapojit. Jakmile jsme doběhli, měli jsme vyluštit z písmen, která byla na každé kontrole tajenku. Tajenka byla CIPÍSEK

SCHRNUTÍ: Soustředění se mi líbilo.

Fotky.

Mapy: Middle DH12, Middle DH14, Noční D12, Noční H12, Noční DH14, První úseky DH12, První úseky DH14, Štafety DH10, Štafety DH12, Štafety DH14, Noční miništafetky, Scorelauf.

Výsledky jednotlivých tréninků: Middle, Noční, První úseky, Štafety, Noční miništafetky, Scorelauf, Hra.