Na jaře jsme se rozhodli spojit soustředění na konci prázdnin s účastí na závodech West cup. Konaly se v terénech z MS 1991 v obci Rájec. Zhruba polovička se nás sešla již ve čtvrtek na místě našeho ubytování, kdy jsme absolvovali běžecký trénink na rozhlednu Plešivec. V pátek ráno již v kompletní sestavě jsme ochutnali místní terén tréninkem, který připravili pořadatelé. Nutno říci, že ne zcela relevantní (mapování 0,1 m kamenů, výrazné stromy aj.). Odpoledne již byla na programu E1 (krátká trať). Z lesa jsme se vraceli s údivem nad mapou – omalovánkou a s řadou škrábanců od ostružin. Den jsme zakončili večerní besedou o mistrovstvích ČR, které proběhnou v září. V sobotu pro nás pořadatelé nachystali nejdelší etapu – scorelauf, mnozí naběhali vzdušnou čarou až 12 km. Tratě zbytečně dlouhé, bohužel také ne všechny kontroly byly na správném místě. Většina z nás pak pokračovala na krátký výlet do Karlových Varů na kolonádu. Poslední etapa byla také klasika, naštěstí trochu rychlejší i kratší.

Jak jsme dopadli? Celkové výsledky pořadatelé nezveřejnili v ORISu, ani na web. stránkách, proto píšu, co si pamatuji.

Na nejvyšší stupínek se v kategorii D16 postavila Alenka Linková, stejně tak Anička Štičková v D18. Ve stejné kategorii byla Lucka Hoidekrová 3. Káťa Kašková si zase pro bronzovou medaili došla v kategorii D21. V kategorii H16 členové SCM obsadili první dvě pozice. Vyhrál Fíla Wolf, hned za ním Míra Janeček. To v kategorii H18 kluci nepustili na bednu nikoho jiného. Vyhrál Matouš Fürst, druhý byl Štěpa Picek a třetí Matěj Burda. V ostatních kategoriích jsme na bednu nedosáhli. Za zmínku jen stojí Vojtův výkon v 2. etapě, kde si v lese pobyl 204 min… (více ve videu).