O víkendu 12.-13.9.2015 uspořádal oddíl OK Jihlava poblíž obce Řásná Český pohár štafet a závod ve sprintu v Telči.

Shromaždiště štafetových závodů bylo umístěno na louce nad Velkým pařezitým rybníkem u obce Řásná. Za Ještědskou oblast se v obou dnech vrhlo do závodu 13 štafet v žákovských kategoriích. V sobotním závodě se nejlépe umístili v D12 štafeta JEO 1 ve složení Eliška Vitebská, Emma Bednaříková, Alžběta Podrábská, která obsadila 5. místo, v D14 štafeta JEO 1 ve složení Adéla Rýdlová, Míša Šklíbová, Kateřina Dolejší, která obsadila 4. místo, v H12 štafeta JEO 1 ve složení Lukáš Vitebský, Matěj Tkáč, Vojtěch Dejnožka, která obsadila 4. místo a v H14 štafeta JEO 2 ve složení Hájek Kryštof, Jakub Bílý, David Šmol, která obsadila 9. místo.

Odpoledne po závodě jsme se přesunuli do Telče, kde se uskutečnil spritový závod Český pohár, INOV-8 CUP – žebříček A. Na bednu se zde dostali Vilém Bednařík (VLI), který v kategorii H10 obsadil 3. místo a Lukáš Vitebský (TJN), který v kategorii H12 obsadil 2. místo. Po vyhlášení jsme se přesunuli do tělocvičny SOŠ v Třešti, kde byla zajištěna i strava.

V nedělním štafetovém závodě úspěšně reprezentovali Ještědskou oblast v D12 štafeta ve složení Eliška Vitebská, Emma Bednaříková, Alžběta Podrábská, která obsadila 6. místo, v D14 štafeta ve složení Adéla Rýdlová, Míša Šklíbová, Kateřina Dolejší, která obsadila 3. místo, v H12 štafeta ve složení Lukáš Vitebský, Matěj Tkáč, Vojtěch Dejnožka, která obsadila 2. místo a v H14 štafeta ve složení Martin Adamec, Jakub Bílý, Ondřej Budský, která obsadila 6. místo.

Gratulace patří i všem ostatním našim žákům, kteří úspěšně absolvovali štafetové závody a tím dokázali, že jsou připraveni na Mistrovství štafet a družstev, které se bude konat v termínu 10.-11.10.2015 ve Vracově.

Velké poděkování patří řidičům, kteří pomohli zajistit hojnou účast žáků Ještědské oblasti na závodech.

Fotky

Jirka Dejnožka