MČR štafet a družstev bylo letos uspořádáno ve dnech 11. a 12. října 2014 u Starého Plzence a pro SCM Ještědské oblasti, respektive pro žactvo to byl velmi úspěšný víkend. V sobotu se uskutečnily štafety na mapě Radyně a v neděli se pak utkaly družstva na mapě Andrejšky.

V sobotních štafetách bylo nasazeno z Ještědské oblasti 7 štafet v HD12 (celkem startovalo 55 štafet), z nichž nejúspěšnější byla štafeta JEO 1 ve složení Elin Martanová, Vojta Dejnožka a Petr Synek, kterým se podařilo doběhnout na 4. místě. Do první desítky se těsně podařilo vtěsnat štafetě JEO 3 ve složení Lukáš Vitebský, Jakub Peterka a Matěj Tkáč. Další naše štafety obsadily 17., 20., 30., 31. a 32. příčku. V D14 startovaly za Ještědskou oblast 3 štafety (z celkem 20 startujících), z nichž se nejlépe umístila štafeta JEO 1 ve složení Áďa Rýdlová, Kačka Dolejší a Markéta Pavlíková a to na 7. místě. Další naše štafety obsadily hned 9. a 11. místo. Ze čtyř startujících našich štafet v kategorii H14 (z celkově 23) obsadili 2. příčku borci JEO 1 ve složení Dan Pavlovec, Petr Melichar a Vít Mareš. Další kluci zaujali 6., 12. a 15. příčku.

Na nedělní závod se podařilo v žactvu sestavit za Ještědskou oblast 5 družstev, celkově startovalo v této kategorii 37 družstev. Družstvo JEO 1 ve složení Dan Pavlovec (BOR), Kateřina Dolejší (STB), Vojta Dejnožka (TJN), Majda Rýdlová (TJN), Elin Martanová (VLI), Petr Synek (DOK), Markéta Pavlíková (CHA) a Vít Mareš (BOR) obsadilo úžasné třetí místo, za Východočeskou oblastí a Oblastí Vysočina. Další naše družstva obsadila 8. příčku JEO 2 ve složení Pepa Němeček (TJN), Áďa Rýdlová (TJN), Lukáš Vitebský (TJN), Maruška Podrábská (VLI), Lucka Linková (TUR), Kuba Peterka (LLI), Nina Jeřábková (BOR) a Petr Melichar (LLI), 15. příčku družstvo JEO 3 ve složení Tonda Synek (DOK), Míša Šklíbová (TJN), Matěj Tkáč (TJN), Lenka Šritrová (TUV), Lucka Nedomlelová (TJN), David Bradáč (LLI), Anna Hájková (TUR) a Jakub Bílý (LTP), 21. příčku družstvo JEO 4 ve složení Ondřej Budský (TJN), Rose Riby (LTP), Onřej Socha (BOR), Vendy Růžičková (CHA), Markéta Vodrážková (VLI), Vojta Řehoř (TJN), Martina Pavlová (LTP) a David Šmol (DOK) a 24. příčku družstvo JEO 5 ve složení Martin Adamec (TJN), Lída Baloghová (TJN), Tereza Boskovská (DOK), Lea Martanová (VLI), Eliška Vitebská (TJN), Karolína Hornychová (TJN), Anna Mašínová (TJN) a Jakub Bradáč (LLI). Všichni žáci byli pochváleni za zdárné dokončení závodu, nikdo se nenechal disknout, a také za zodpovědnou spolupráci v průběhu závodů.

Všichni žáci naší oblasti nám udělali obrovskou radost a to nejen svými dosaženými výsledky, ale i jejich nasazením, týmovým duchem a pečlivostí, s jakou k závodům, ale i k předchozí přípravě, přistupovali.

Autor článku: Jirka Dejnožka

Výsledky:
Sobota 11.10.2014 – celkové
Sobota 11.10.2014 – s mezičasy

Neděle 12.10.2014 – celkové
Neděle 12.10.2014 – s mezičasy

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout v galerii.