Pro úvodní soustředění SCM a TSM JO před sezónou 2024 jsme zavítali do Zákup, tedy do terénů MČR na klasice 2022. Pátek jsme začali seznamovačkami, ale pak už se šlo makat – dvouhodinnové cvičení s fyzioterapeutem cítili někteří v nohách ještě při nedělním tréninku.

V sobotu jsme vyrazili do Lasvic na okruhy zaměřené na různé mapové techniky – vrstevnicovka, SIčák, azimuty. Před zimní přípravou jste tak mohli poodhalit, v čem jste silní a co naopak máte prostor zlepšit a vypilovat.

Odpoledne nás čekal scorelauf na vygenerované mapě v dříve nezmapovaném terénu Kamenického kopce. Spoléhat se hlavně na vrstevnice se určitě vyplatilo a zjistili jste, že v mapě nemusí být každá drobnost, abyste našli kontrolu, ale stačí docela jednoduchý plán postupu.

Večer jsme si udělali pestrý – seznámení s fungováním SCM, seznámení s Liveloxem, přihlašování na akce SCM, rozbory okruhů a scorelaufu nebo třeba online příprava na Metodickém portálu.

Nedělní klasika dala zabrat, ale o volby postupů nebyla nouze, určitě stojí za to porovnat si ještě jednou porovnat postupy a vymyslet ideální postupy

Fotky od Káti

Pozn. přesný seznam členů SCM a TSM jo budeme mít snad tento týden, čekáme na oficiální výsledky STM. Pilně připravujeme soustředění v Portugalsku. Přihlášky končí 15. listopadu.