4 mapové tréninky, představení plánu na rok 2017, přednáška Tomáše Dlabaji nebo přivítání nových členů. To byl ve zkratce program úvodního soustředění SCM a TSM Ještědské oblasti, které proběhlo na Bartošově peci nedaleko Turnova a také poblíž legendárního terénu Drábovna o víkendu 11. – 13. listopadu 2016.
V pátek po příjezdu následovala noční hra v prostoru nedaleko ubytování. Po večeři a krátkém odpočinku vystřídalo povídání o programu soustředění, pravidlech chování na akcích a zahráli jsme si týmovou hru, abychom se poznali navzájem. Poté přišla na řadu přednáška Tomáše Dlabaji o přípravě orientačních běžců a jeho vlastních zkušenostech. Vzbudila velký ohlas a několikrát jsme se k ní během soustředění vraceli. Přednáška byla živě snímána na Facebook, pokusíme se ji nějakým způsobem zveřejnit. Metodické materiály pro inspiraci na dlouhé zimní večery, které Olaf během přednášky slíbil, jsou k nalezení zde.

olaf

V sobotu ráno byly připraveny 3 okruhy v délce 1,2-1,5 km na Drábovně (rozklus+výklus 4 km). Prověřily hlavně mapovou stránku závodníků, přesný plán a realizaci postupu na jednotlivé kontroly. Řada závodníků na prvním okruhu udělala větší či menší chyby, v dalších už to bylo mnohem lepší. Vyplývá z toho celkem jednoznačné doporučení – využívat různé warm up nebo tréninkové mapy před závodem, které nabízí pořadatel. Sžití s terénem, pochopení stylu mapaře. Okruhy na 3Drerun: A, B, C.

obrazek

Po obědě byla na odpoledne připravena zase trochu odlišná aktivita – týmová hra s kvízem, kde nerozhodovala jen fyzická nebo mapová stránka týmu, ale také všeobecný přehled. Vzdušnou čarou měřily tratě 6 a 9 km, někteří naběhali i 13,5 km. Jeden tým doběhl už za tmy, ale vše dobře dopadlo.

Večerní blok se skládal z vyhodnocení sobotních tréninků, kvízu (co víš o OB, pravidlech OB nebo popisech kontrol) a představení akcí na rok 2017.

ukazka-testu

Jedna z otázek v kvízu.

Nedělní program uzavřely KomboŠtafety. Trénink, při kterém bylo cílem oběhnout trať v tempu na farstované trati, ale současně spoléhat pouze na sebe a uplatňovat techniky, které jsou na daném úseku vhodné. Výsledky, mapa. Po obědě proběhl ještě krátký rozbor tréninku a poté se jelo domů.

Na úvod bylo připraveno soustředění, které bylo spíše méně náročné fyzicky, o to více to byla pak  „nalejvárna“ informací po večerech. Další mapové soustředění určené pro celý tým nás čeká až 3.-5. března. Do té doby zimní lyžařský výjezd a letecký zájezd do Španělska pro užší skupinu. Plán akcí, pravidla, prezentace aj. najdete na těchto stránkách během týdne. Kompletní složení TSM JO bude zveřejněn zhruba na konci listopadu.