Letošní Velikonoční soustředění dorostu SCM a TSM JO bylo v mnoha ohledech unikátní. Díky Miloši Nykodýmovi jsme navázali spolupráci s norským klubem OK Kristiansand. Tento známý skandinávský tým přijel do Čech na týdenní tréninkový kemp spojený s účastí na závodech Prague Easter, my jsme zajišťovali veškeré tréninky, ale i dopravu, ubytování a přihlášky. Velkou zásluhu na tom mají Pekka Karvánek (stavěl většinu tréninků) a Áďa Burdová (měla na starosti veškerou komunikaci s KOK). Od pondělí 21.3. do středy 23.3. probíhaly tréninky separátně, naši se připojili až ve čtvrtek, kdy většině začaly Velikonoční prázdniny.
Na tréninky, které Norové v Čechách absolvovali, se můžete podívat na stránkách Pekkovy tréninkové skupiny. Nejvíce se asi Norům líbily Lotyšské štafety. Bylo také zajímavé sledovat jejich přístup k tréninků. Za zmínku stojí, že skoro vůbec nebrali výsledky vážně. Rozebírání tréninku probíhalo ihned po skončení fáze, večer už byly řečeny jen krátké informace k zítřejším programu a svěřenci z KOKu měli dvě tři hoďky na vlastní zábavu (kulečník, NTB, …). Jako skvělé zázemí Norům posloužil Penzion U Rychtářky v Loubí. My jsme zaplnili celou kapacitu Lesního hotelu, tradičního orieňťáckého zázemí v Doksech. Společně s menší skupinkou z OK Jiskry Nový Bor nás bylo v jednu chvíli i 66.


P1110522

Vlastní soustředění SCM/TSM JO začalo ve čtvrtek ráno. Na programu byl Kombotech na velmi čerstvé mapě Kukaččí skála (mapař Tom Novák dokončil práce asi 14 dní před soustředěním). První volná fáze byla zaměřená na oprášení pavučin z buzol i pozorné čtení vrstevnic ve skalnatém terénu. Mapa: Long, Short.GPS 2DRerun: zde
Ve čtvrtek odpoledne byl připraven měřený městský sprint v Doksech, který dle odhadu stavitele měl být trochu delší, zhruba na 20´. Nakonec nejlepšího času dosáhl Filip Wolf (22´).
Výsledky: Kompletní výsledky, Výsledky po kategoriích, Mezičasy po kategoriích, mapa: zde, GPS 2DReRun.
Večerní program obstaralo vyhodnocení tréninků a zopakování pravidel chování členů na soustředěních SCM.
V pátek ráno připravili Honzové Kočíb a Čechlovský zajímavou, ale docela dlouhou, týmovou hru v okolí penzionu, kde pobývala skupinka KOK. Týmy byly namixovány jak ze členů SCM/TSM, tak z oddílu KOK. Povinným pravidlem (ale často nedodržovaným) byla anglická mluva v rámci týmu.
Mapa: zde, GPS 2D ReRun.
Odpoledne jeli Norové na 1. etapu Prague Easter, my naopak na Borný, kde byl připraven trénink 4runners. Spočíval ve 4 různých variantách jednoho okruhu, na který se vypravili 4 zhruba stejně vyrovnaní běžci. Celkem jsme v členitém terénu naběhali intenzivně okolo 6 km.
Mapy: 1, 2, 3, 4. GPS 2DReRun: 1, 2, 3, 4.
Na večer připravil Olaf přednášku o sprintu, zejména s důrazem na jeho přípravu na sprint při MS v Olomouci. Jednalo se o jeden z vrcholů soustředění, Olaf se podělil o velmi zajímavé zkušenosti z pohledu závodníka a poradil několik fíglů, čeho se vyvarovat v přípravě. Na přednášku navazovala široká diskuze.
Sobotní den byl ve znamení účasti na závodech „Velikonoce ve skalách“. Shromaždiště v Nové Skalce bylo vzdálené asi 10 min jízdy od Lesního hotelu. I přes mírnou únavu se většina týmu popasovala se závody velmi dobře. Závody byly i dobrým zrcadlem zimního tréninku a porovnání s ostatními soupeři v rámci skoro celé ČR.
Stránky závodů „Velikonoce ve skalách“
Odpoledne tým Pekka-Oldřiška-Míša nachystal další týmovou hru O-show. Hra mělo několik částí, skládala se i ze střelby laserovou puškou nebo skládáním puzzle. Hlavní fází bylo v 8členných týmech sebrat 16 kontrol v areálu Lesního hotelu, přičemž bylo stanovené pořadí, ale závodníci neměli v mapě čísla kontrol. O velmi vzrušují vyvrcholení celé hry se postaralo vyčítání, kdy první čtyři týmy byly DISK.
Sobotní večer obstarala TV-show, již legendární hra s Pekkou a Pepou, která má podtitul „jak se znáte u vás doma“. Vítězem se stala Eritrea (Marda Novotný a Míra Janeček).
V neděli dopoledne byl připraven trénink „Down-hill“ na mapě Karolína. Princip tréninku spočíval v tom, že každý dostal klasickou trať na vrstevnicové mapě s ploty, ale mohl vynechat ty kontroly, které byly výše položené než předchozí. Výsledky: celkové, s mezičasy, mapa: Long, Short, GPS 2D ReRun
Odpoledne se někteří přesunuli na prohlídku Bezdězu s neopakovatelným průvodcem Mardou. Část z nich pak běžela do Lesního hotelu po předem definované trase.
Pro hrstku odvážlivců byl připraven i NOB v blízkém okolí Lesního hotelu. Výsledky: všichni se vrátili. Mapa:jedna z variant
Mezitím část trenérů odjela do Loubí, aby domluvila podrobnosti našeho pobytu v Norsku na začátku července.
Soustředění zakončily pondělní krátké štafety a tradiční pomlázka.
Děkujeme všem svěřencům za přístup k jednotlivým tréninkům a už se těšíme na další akci – víkendovka v Jablonci v půlce června.