O prodlouženém víkendu 27.-30.9.2018 proběhlo v zájezdním hostinci Semering pod Ještědem výběrové soustředění žáků. Tento článek bude průběžně doplňován o fotky, mapy, výsledky a příspěvky dětí. Poděkování: všem trenérům za jejich práci, dětem za vzorný přístup k tréninku a oddílům za zapůjčení  orienťáckého vybavení.
Všem komu jsem nevyčetl hodiny z těchto tréninků: middle, kombotech, štafety a  první úseky a chtějí je zveřejnit ať mi je pošlou na email (ideálně ve formátu gpx) na  vratislav.lamac(zavinac)seznam.cz.

Čtvrtek od Týny Matyášové:
Ve čtvrtek 27. září jsme přijeli na výběrové soustředění a ubytovali se. Poté jsme si vzali čip a buzolu a vyrazili na první trénink, což byl middle v lese hned naproti hotelu. Obě kategorie jsme startovali po dvou minutách. Chvíli po tréninku jsme šli na večeři. Ve čtvrtek nebyl noční závod, tak nám vysvětlovali, jaké jsou nejlepší postupy. Potom jsme šli na pokoje a spát.

Pátek od Judity Melanové:
V pátek 28.9. 2018 jsme měli rozcvičku už v 7:30. Běželi jsme kousek po cestě a pak jsme se pořádně protáhli. Snídaně byla v 8:00 a po snídani jsme měli trénink, který se jmenoval kombotech. Tento trénink spočíval v tom, že kousky mapy byly nahrazeny jen bílým papírem. Ve 13:00 byl oběd a měli jsme plátek masa s bramborovou kaší. Po obědě byly tří členné štafety. Na ty se trochu zhoršilo počasí, ale to nám nevadilo . Po večeři už se běžel jenom nočák a pak už šli všichni spát. Byl to hezký den.

Sobota od Adélky Skácelové:
V sobotu ráno jsme v půl osmé vyběhli na rozcvičku a pak šli rovnou na snídani. Dopoledne byl připravený trénink na mapě jen s vrstevnicemi, na výběr bylo 5 okruhů. K obědu jsme měli rizoto. Trochu jsme si odpočinuli a okolo půl druhé nám trenéři připravili týmovou hru s cílem na Jěštědu. Když jsme doběhli nahoru, udělali jsme pár fotek a sešli zpět do pensionu. Před večeří jsme stihli jěště menší trénink (hru) “face to face”. K večeři byl řízek s kaší, nočák už nebyl. Povedený den 🙂

mapy:
čtvrtek  – middle DH12 DH14
pátek  – kombotech DH12 DH14
pátek – štafety 1.úsek 2.úsek 3.úsek
pátek – nočák DH12 DH14
sobota – vrstevnicové okruhy okruh 1 okruh 2 okruh 3 okruh 4 okruh 5
sobota – hra – mapa
sobota – face2face
neděle – paměťákový skorelauf kontroly
neděle – první useky štafet DH12 DH14

výsledky:
čtvrtek  – middle mezičasy
pátek  – kombotech mezičasy
pátek – štafety úseky mezičasy
pátek – nočák
sobota – vrstevnicové okruhy – nemeřeno
sobota – hra – doplním
sobota – face2face
neděle – paměťákový skorelauf
neděle – první useky štafet mezičasy

GPS tracking:
čtvrtek  – middle DH12 DH14
pátek – kombotech DH12 DH14
pátek – štafety 1.úsek 2.úsek 3.úsek
neděle – první úseky – nemám gpx data pošlete doplním
nejste v GPS trackingu – poslete mi data

fotky:
fotky od M.Šestáka

Speciální poděkování panu a paní domácí hostince Semering, za jejich nadstandardní péči o nás.