11. – 12.5.2019 se konal v Šumperku Vyzývací pohár: utkání oblastních žákovských družstev v závodě ve sprintu a ve dvou závodech štafet , kde jsme nakonec obsadili 4. místo. V sobotu jsme získaly 3. místo ve štafetách H12 a D14, v neděli 1.místo v D14 a H14 a 3.místo v H12.

výsledky sprintu
výsledky štafet SO
výsledky štafet NE

článek od Janka Skácela:

V pátek večer se Ještědská oblast vypravila autobusem na závody do Šumperku.
V sobotu ráno Mery s Vráťou připravili snídani, aby se nám dobře závodilo. Dopoledne jsme běželi sprint ve městě, který se mi podařilo disknout, a proto píšu tento článek. Odpoledne jsme se přemístili na štafety. Bylo hezky a při závodě se nám dařilo. Den jsme zakončili výšlapem sjezdovky a pak už nás čekala jen večeře, hokej a spacáky.
V neděli jsme si úspěšně zopakovali štafety. I přes drsné a blátivé podmínky byla celou dobu dobrá atmosféra, dařilo se nám – celkově jsme vybojovali bramborovou medaili a s dobrou náladou se vydali na cestu zpět.