#Zadny_snih #Dobry_den #Myslivec #Hele_Jelen #Vysypka #Salesiovka #Podkrovi #Mapace #Zabava #Hodne_km #Mapy.cz #Buchticky_se_sodo #Kliny #SCMJO #TSMJO

vysypka

Po třech letech jsme se rozhodli uspořádat lyžařské soustředění v Krušných horách. Destinace byla zvolena s ohledem na možnosti lyžování (ve vyšších výškách) i kvalitních mapových tréninků (v dolních partiích).
Týden před soustředěním se zdálo, že o sníh nebude nouze (účastníci školení T3 v Janově se nemohli skoro dostat domů). Výrazná obleva na začátku týdne ale zmařila plány na kvalitní lyžovačku, a tak když jsme přijeli ve čtvrtek do Klínů (cca 750 m n.m.), čekaly nás holé louky a i v lese to nebyla žádná sláva. Program byl rychle upraven a nakonec se nám podařilo jít 6-7 kvalitních běžeckých nebo orieňťáckých fází.
Po čtvrtečním příjezdu a večeři jsme se šli vyklusat (5-7 km) a obhlídnout místní sněhové podmínky. Zhodnotili jsme, že na lyžování to není. V pátek dopoledne jsme proto běželi svižným tempem na rozhlednu Jeřabina. Většina trasy byla terénem – přes potoky, sněhem, s těžkou podložkou. Odpoledne jsme jeli autem na mapu Salesiova výšina nedaleko města Osek. Terén, který je někdy označován jako „České Slovinsko“, se vyznačuje velmi rozmanitým reliéfem a součástí je i malé skalní město. Trénink byl koncipovaný jako seznámení s terénem – začátek linie, následně azimuty a v poslední části bylo úkolem správně určit místa kontrol. Po doběhnutí čekal všechny SIčák. Bohužel díky přítomnosti myslivců v části prostoru byly azimuty zrušeny. Proto byl operativně postaven ještě jeden „SIčák“. Mapy: Kombotech, SIčák1, SIčák2; Výsledky: SIčák.
V sobotu dopoledne jsme se vydali do unikátního terénu Hornojiřetinské výsypky. Terén, kde neexistuje o-mapa, ale slušné podklady z dat leteckého laserového skenování. Velmi inspirativní trénink. Mapa.
Na odpolední fázi jsme se opět přesunuli na mapu Salesiova výšina, tentokrát po kratší mapové rozcvičce (mapa) a suché přípravě nás čekal měřený trénink, který běžela i reprezentace OB minulý rok. Náročná trať prověřila všechny hlavně po mapové stránce, na mapě navíc nebyly některé cesty. 2DRerun: zde, Výsledky.
Večeři jsme si posunuli už na pátou, abychom stihli i nočák. Ten proběhl na svazích nad Litvínovem, při kterém se běžely tři okruhy. Mapy okruhů: A, B, C.
V neděli program zakončil down-hill middle na mapě Tesařova cesta a sprint v Meziboří.

I přes nepříznivé sněhově podmínky jsme, si myslím, slušně potrénovali v náročných terénech v okolí Litvínova a zároveň si užili spoustu srandy (Dobrý den, hele jelen,..). Děkujeme hlavně Olafovi a Áje za přípravu soustředění. Další víkendovka je za necelé 4 týdny!