Podzimní soustředění jako příprava na důležité závody podzimní sezóny (MČ štafety, kluby, NOB) probíhá v Bedřichově a okolí s ubytováním na penzionu Centrum. Úvodním tréninkem byl nočák se startem u stadionu v Bedřichově. Důraz byl kladem na výběr vhodných objektů na postupu s ohledem na běh po tmě, správné držení směru a práci s buzolou.

Sobotní dopoledne patřilo tréninku s hromadným startem. Nakonec většina svěřenců šla kratší variantu označenou „D16“. Tréninku se zúčastnili také další závodníci, např. Jan Petržela či Anička Štičková, odchovankyně Ještědského SCM. Na delší variantě byl nejrychlejší Kuba Bílý, na kratší Týna Matyášová.

Odpoledne nás čekal kombotech. S různými úpravami mapy se všichni poprali dobře. Pochvalu zaslouží i za zvládnutí dost úzkého koridoru.

Neděli zakončily osvědčené dvoučlenné štafetky přes cestu. Trénink, který je dobrý na nácvik kontaktního běhu ve vysokém tempu. Dle výkonnosti dvojic byla jednotlivá kola pro některé o pár kontrol zkrácená. Hlavně souboje v druhém kole byly doslova o prsa.

Díky všem za účast, je vidět, že vaše tréninkové úsilí nese ovoce.

Úvodní soustředění nás čeká 5. – 7. listopadu pravděpodobně na Děčínsku (luxusní skály, severská divočina, polootevřené terény).

Jako bonus ukázka jedné z večerních aktivit