23.7.2016 – doplnění 3Drerun
Jak jen začít? Bylo to velké, skvělé, mokré, norské, kamarádské … Přívlastků by mohlo být spousty, většina se shodla, že to byla jedna z nejlepších akcí našeho SCM/TSM. A my doufáme, že i dost přínosná v další o-kariéře našich dorostenců.
Na soustředění do Kristiansandu (1.-12.7.2016) jsme se vydali v pátek večer autobusem společnosti Jan Ouhrabka.

P1120143

Cesta přes Německo a Dánsko relativně uběhla, do Norska jsme se dostali přes trajekt, kteří bohužel někteří přečkali na záchodě. Po příjezdu nás už vítali norští přátelé, které jsme znali z velikonočního soustředění. Naším domovem se stala klubovna jejich oddílu, někteří spali v badmintonové hale asi 2 km odsud. Odpolední program byl volný, někdo šel do města, jiný spal, pár jedinců to nemohlo vydržet a šlo se proběhnout do místních hvozdů. Celý týden jsme se snažili po večerech i rozebírat a analyzovat postupy.
P1120240

Nedělní dopoledne (3.7.) bylo určené pro seznámení terénu, běhali jsme nedaleko klubovny na místních pevných kontrolách.3Drerun: zde Někteří objevili moc pěkná místa na trati, takže oběd vzali do batohu a vyrazili do polední relax přímo pod (slavný) Holmenkolenn.
P1120171

Nedělní odpolední trénink byl na druhém okraji Kristiansandu, scorelauf na 40 min na sprintové mapě téměř všichni stihli. 3Drerun: zde. Další den nás konečně čekala pravá norská divočina: bažiny, skoro žádné cesty, velmi těžká podložka. 2 náročné okruhy ukázaly naší fyzickou i mapovou připravenost.3Drerun: dopoledne, odpoledne long, odpoledne short.
P1120238

Mezi tréninky nás Norové pohostili výborným obědem v místní škole v přírodě.
P1120217

Úterní dopolední trénink byl zase ve zcela jiném terénu. Viditelnost byla horší, nicméně běžecká podložka se zlepšila. Někteří terén přirovnávali ke Slovinsku a prý „máme čekat něco podobného při závodech“. Ty nás čekají na konci týdne. Odpoledne většina z nás poprvé vyzkoušela systém Emit. Běžel se místní tréninkový závod Summer cup (výsledky, 3Drerun) v relativně jednodušším terénu na místní poměry.

IMG_1542

Ve středu nás čekal trochu netypický den, nejspíše vrchol celého soustředění. Celý den probíhal na ostrově Bragdøya, kam jsme se dojeli lodí. Dopoledne nás čekal trénink ve dvojicích, kteří běželi spolu a snažili se na trati porazit konkurenční dvojici na jiném okruhu.
P1120273

Po tréninku nám naši norští parťáci nachystali velkou grilovačku přímo na pláži.

P1050765

Moc jsme si pochutnali, někteří pak odpočívali, plavali, jezdili na loďkách a jedna skupinka šla s Jackem, norským šéfem, na ryby. Nikdo to moc nečekal, ale výlov byl velmi úspěšný! Okolo 60 kousků makrel byl výsledek expedice.
P1120339

Před odjezdem byl na programu ještě „Crazy-O“ – běhalo se ve skupinkách po 2 ostrovech, částečně se muselo i plavat.

IMG_1707

Poté již přesun na pevninu, nákup surovin a večeře byla tentokrát jasná:

13714442_10205893515250894_114931242_n

Ve čtvrtek ráno jsme si odběhli sprint v areálu místní univerzity a pak již nás čekaly závody Sørlandsgaloppen 2016. Zajímavé terény okořenily naší norskou přípravu. Ukázaly srovnání s norskou konkurencí, v některkých případech jsme si nevedli vůbec špatně. Celé závody byly zaměřené na dorostence a juniory, proto naši závodníci často nosili GPS a byli komentátorem velmi sledovaní. Závody jsme si v sobotu zpestřili návštěvou místní obrovské ZOO nebo spíše zábavném parku.
P1120387

Soustředění bylo zakončené pondělním posledním tréninkem a pak domů. Ale nikomu se moc nechtělo. Moc se nám tu líbilo a doufáme, že to nebyl poslední zájezd do této mekky orientačního běhu. Moc děkujeme celému KOKu za jejich skvělou přípravu našeho soustředění.
IMG_2657

Mapky a GPS analýzy budou následovat.