O uplynulém víkendu proběhlo úvodní soustředění SCM JO. V pátek jsme se sešli po 17,30 v hotelu Zámeček nedaleko nových termálních lázní v Chrastavě. Po kuřecím řízku s domácím bramborovým salátem jsme uvítali nové členy SCM JO – Kačku Kubecovou, Šárku Sokolářovou, Ludvíka Kašpara, sestry Poloprutské – Lucku s Klárkou a Aničku Fürstovou. Někteří nováčci se nezúčastnili. Všichni dostali jako uvítací dárek čelenku SCM JO, kterou vytvořil Štěpán Picek. Kromě jiného byl nastíněn plán akcí, trenérský tým a hlavně pravidla SCM pro rok 2014. Celou prezentaci lze stáhnout zde.

Další den jsme před devátou vyrazili na trénink „mapový čtverec“, kde mapa byla vytvořena z laserscannu, ZM 10, ortofota a původní mapy z roku 1978. Na celý trénink se můžete podívat zde.

Po výborném obědu jsme vyrazili na nový atletický stadion do Chrastavy. Po rozběhání následovala atletická abeceda pod vedením atletek Aničky Štičkové, Kačky Kubecové a Lucky Novákové. Následovala hra „dohoň toho vpředu“ a vše jsme zakončili fotbálkem a skoky do výšky.

Ihned po večeři jsme se přesunuli na 2,5 hod do termálních lázní a užili také trochu regenerace (pára, vířivky, sauna, …). Poté Anička s Matoušem si připravili krátké povídání o MEDu 2013, které se konalo na konci října v Portugalsku. Anička s Barčou Balcarovou pak prezentovali pár zajímavých postřehů týkající se lékařských zpráv a informací z nich plynoucí. Prezentaci můžete stáhnout zde.

Nedělní odpoledne patřilo vrstevnicovce na Bedřichovce. Mnozí se po tréninku shodli, že šlo o podstatně zajímavější trénink, než-li by se běželo na klasické mapě.
Na závěr děkuji Domče Pachnerové za zařízení ubytování a lázní a Kátě Kaškové za postavení tréninku a zařízení dalších aktivit.
Video ze soustředění


20131116_142008