„Komu se nelení, tomu se Jelení“

Pokyny k akci

O posledním únorovém víkendu se dorostenci a junioři z JO usadili v RZ Radost v Horním Jelení, asi 30 km východně od Pardubic. Ubytování a strava byla na velmi dobré úrovni, počasí také vyšlo.
V pátek po příjezdu následovala večeře a od 20:00 byl připraven NOB. Vesměs dobré výkony podávali všichni svěřenci a nezastavila je ani 20 let stará mapa na 2 postupech do cíle. Trénink byl volný, měřený jen pro informaci.
Výsledky_NOB, mapa D, mapa H, 3DRerun: zde

V sobotu po snídani pokračovalo soustředění KrosOkruhy. V asi nejzajímavější části místní mapy bylo připraveno 6 okruhů, kdy se nejdříve běžel kros (částečně terénem i bažinou) v délce asi 700 m, poté následoval mapový úsek se třemi kontrolami (cca 500-600 m). Nejlepší kluci zvládli všech 6 okruhů, kdy současně dodrželi taktiku, že se mají na krosu postupně zrychlovat. Nejrychleji šel nakonec Víťa Koštejn za 2:58.
Výsledky D, Výsledky H, GPS tracking okruhy: A, B, C, D, E, F, všechno dohromady.

Odpolední fázi obstarala KomboHra. Tak se skládala z několika částí, která měla prověřit svěřence v různých o-technikách. Bohužel díky těžšímu úvodu se tvořily skupinky, a tak málokdo šel sám, čímž se trénink trochu znehodnotil. Spoléhání na ostatní se mnohdy nevyplatilo a z toho pramenilo množství chyb. Trénink nebyl měřený, tempo volné. 3DRerun + mapa: zde.

Po večeři a důkladné analýze připravil Dan ještě Micro-O v „aule“ našeho ubytování. Pěkné zpestření nakonec vyhráli trenéři Honza + Honza ;-).

P1110149
Analytický tým připravuje večerní program a zpracovává výsledky 😉

Soustředění zakončilo nedělní kontrolní tréninkový závod (KTZ). Náročný závod vyhrála Anička Fürstová (D), která celý závod šla vyrovnaně a na rozdíl od svých soupeřek se vyvarovala větších chyb, a Víťa Koštejn, který sváděl vyrovnaný souboj s Matějem Burdou, ale Matějova chyba na K15 nejspíše rozhodla. V kratší chlapecké trati vyhrál Víťa Mareš, který se vrací do tréninku po dlouhém zranění. Některé časy dosahují enormních výšek, to je i zamyšlení pro nás trenéry, zda trať nebyla příliš náročná.
Výsledky, mapa D, mapa H16+D20, mapa H20. 2DRerun: D, D20+H16, H20.

Soustředění se snad vydařilo, velký dík patří hlavně Danovi za přípravu tréninků. Bohužel chování některých závodníků na soustředění nebylo úplně v pořádku se zásadami SCM/TSM. Těch, co se to týká, si snad uvědomí, že soustředění nejsou čajové dýchánky, ale akce, které můžou pomoci ve vaší o-kariéře. Další štace již za necelé 4 týdny – Velikonoční soustředění v Doksech!

Fotky: Káťa, Dan.
Video: Dan


P1110209
Start nedělního závodu