Na letošní jarní soustředění dorostenci s trenéry vyrazili do Rabštejna nad Střelou, kousek od terénu, ve kterém se poběží letošní MČR na middlu. Příprava na MČR na middlu byla také hlavní náplní soustředění.

Hned v pátek jsme začali zostra: Zatímco Matějíček přednášel o MČR na middlu, jiní trenéři už chystali noční trénink. Noční v místy dost prázdném lese byl dosti na buzolu, další překážkou byly chybějící a přebývající oplocenky. Všichni se však z lesa vrátili v celku.

Matějíčkova přednáška

Livelox Noční

V sobotu se naše skupina rozdělila – ti, co potřebovali na OM na sprintu vyrazili do Prahy bojovat o postup na MČR na sprintu. Na ostatní čekal trénink azimuty-dohledávky. Kombinace běhů skoro prázdným lesem na buzolu a dohledávek v hromadách kamení dokázala potrápit.

Livelox Azimuty-dohledávky

Výsledky Azimuty-dohledávky

Odpoledne přišly na řadu farstované okruhy. Vysoká rychlost, farsty, ostatní běžci na hromadném startu, vše co mají farstované okruhy obsahovat, bylo k dispozici.

Výsledky Farstované okruhy

Sobotu jsme zakončili druhou přednáškou, Štrúdl nám ukázal své triky na přípravu pro vrcholné závody.

Štrúdlova přednáška

Na neděli byl připraven zlatý hřeb soustředění – middle v terénu hned vedle MČR na middlu. Ideální na vyzkoušení všech možných technik. Jedinou kaňkou bylo počasí, sníh uprostřed dubna už nikdo nečekal.

Livelox Middle

Výsledky Middle

I přes nepřízeň počasí bych soustředění hodnotil jako úspěch. Pevně věřím, že se všichni naučili mapové techniky, se kterými úspěšně zabojují na MČR.

Za trenéry Běloch