Odpoledne v pátek 9.června přijeli žáci Ještědské oblasti na chatu u rozhledny Slovanka. Tam jsme se ubytovali a hned potom jsme měli trénink, na kterém jsme běželi podle upravené mapy. Po tréninku nás čekala výborná večeře a poté nás čekal noční závod po sjezdovkách a lesích v okolí rozhledny. Další den nás hned ráno čekala rozcvička a po ní snídaně. Dopoledne v sobotu byl trénink okruhů poblíž řeky Kamenice, kde kategorie DH10 měla tři okruhy, DH12 dva okruhy a DH14 tři okruhy. Po tréninku nás čekal oběd a pak závody štafet. (Honza Pokorný)

 

V sobotu odpoledne se uskutečnily šestičlenné štafety na louce v Horním Maxově. První úsek běžela kategorie DH10. Tento úsek běželi dva členové ze svého týmu. Druhý úsek běžela kategorie DH12, třetí úsek kategorie DH14, čtvrtý úsek DH12 a poslední úsek běžela znovu kategorie DH10. V těchto štafetách byla DISK jedna štafeta. Když všechny štafety doběhly a když už byly sebrány všechny kontroly, tak jsme se vydali na večeři.

Když se setmělo, tak jsme se vydali na noční miništafety. Miništafety se odehrávaly v areálu chaty Slovanky. Celkově bylo jedenáct štafet po pěti až šesti členech. Nejrychlejší tým to měl za 35 minut a nejpomalejší za 50 minut. Z jedenácti štafet byly DISK tři štafety.

V neděli ráno jsme den začali rozcvičkou. Před vchodem chaty Slovanka jsme chvíli čekali na čtyři opozdilce z chatiček. Ti se však nehodlali k nám připojit a tak jsme se šli podívat k nim do chatky a tam jsme zjistili, že stále ještě spí. Po rozcvičce jsme šli snídat.

Poslední pořádný trénink na mapě se jmenoval „Splašená mapa aneb jedeme k moři“. Byl to Scorelauf. Kategorie DH10 a DH12 měli limit šedesát minut a kategorie DH14 měla limit devadesát minut. Poté jsme šli na oběd. K obědu bylo kuře s bramborami. (Natka Zaňková)

 

V neděli po obědě nás rozlosovali do týmů po pěti. Asi o hodinu později jsme se sešli před chatou a seřadili jsme se do týmů. Kapitáni šli k vedoucímu, který jim dal mapy a pověděl jim o čem hra je. Dal jim i papír na kterém byly otázky a psalo se do něj. Po odstartování se kapitáni rozběhli ke svým týmům a začali jim vysvětlovat, v čem hra spočívá. Šlo o to, že na papíře byly otázky, a my jsme na ně měli odpovědět. Byly to otázky, na které se odpovídalo číslem, a ta čísla se pak měla sečíst a ukázat Mary.

 

Otázky byly například takové:

– spočítejte schody od nebe až dolů i s tím nejdelším (myšleny byly všechny schody na rozhlednu),

– kolik je křížů na křížové cestě i s pannou Marií (křížová cesta vedoucí na Slovanku),

– kolik je na mapě krmelců (dali nám i mapu).

 

Tato hra se mi docela líbila a ráda bych si zahrála znovu. (Maruška Šestáková)

FOTKY

Výsledky + týmová hra