Od pátku 25. října do neděle 27. října proběhlo v zázemí ABCD Sporthotelu v Kořenově úvodní soustředění SCM JO a TSM LK. Kromě zkušeňáků jsme přivítali i nové tváře. Strava byla výborná, a tak bylo o kvalitní soustředko postaráno.

Pátek večer

Na rozehřátí jsme si střihli orienťácké interaktivní bingo a kvíz, který seznámil s základními a zábavnými akcemi našeho SCM. Poté Číba představil základní pravidla a zásady. Pod rouškou tmy jsme se již vydali do lesa na noční týmovou hru. Běželo se v 3 členných týmech na mapě s několika uzlovými kontrolami, z kterých byly pak „paměťáky“ s indíciemi.

Sobota dopoledne

Na první denní tréninkovou jednotku jsme se vydali nedaleko shromaždiště zářijového ČPŠ na middle do Horního Polubného. Nejdelší trať 3,3 km, nejkratší 2 km postavené na směrný čas 25 minut. Velký důraz na precizní čtení mapy a popisů při zachování vysokého, to bylo hlavním cílem tohoto tréninku.

Sobota odpoledne

Po výborném obědě jsme se pěšky vydali na downhill okruhy, které startovaly nedaleko chaty Zvonice. Startovalo se hromadně po skupinách a dle věku se běžel různý počet okruhů (3 až 5, délka 0,6 km). Navíc u několika okruhů hned po oražení cíle začínal měřený úsek zpět na start, při kterém bylo cíle se kousnout a zvýšit fyzickou náročnost tréninku (770 m, 95 převýšení). Nejstarší kluci šli výběh 3x, nejmladší holky 1x. Nejlepší čas zaběhl zkušeně Štrúdl.

Sobota večer

Před večeří jsme ještě stihli udělat první část analýzy middlu, kterou jsme po večeři dokončili. Ukázali jsme si úskalí jednotlivých postupů a interaktivně vymysleli ideální varianty i taktiku, jak se v náročném kamenitém terénu efektivně orientovat. Následně přijel Lanky, s kterým jsme si vyzkoušeli zásadní protahovací a posilovací cviky pro orienťáky. Všichni také již dobře víme, jak na držení těla a práci s pánví a příčným břišním svalem, abychom nepřetěžovali záda ani jiné části těla. Únava již byla značná, ale zvládli jsme ještě po skupinách rozebrat odpolední dowhill a ubrat se ke spánku.

Neděle

Závěrečný nedělní trénink „Štěpánka se Štěpánkou“ nalezl útočiště na rozhledně Štěpánka. S vervou jsme se vrhli do 300 výškových metrů, které nás směrem ke startu čekaly. Následoval rychlý hromaďák s vloženou free-order částí mezi turisty u rozhledne. Po doběhu ještě cca 2 km dlouhý téměř seběhový koridor na ubytko.

Snad se všem nováčkům soustředění líbilo a uvidíme se v březnu v Maďarsku. Nezapomeňte se přidat do facebookové skupiny a napsat Číbovi o přístupové údaje pro přihlašování 😉

Foto od Káti

Za trenérský tým Matějíček